השותפים שלנו

נוקלאיקס Nucleix

חברה ישראלית המפתחת, מייצרת ומשווקת בדיקות מולקולריות חדשניות ולא פולשניות לאבחון סוגי סרטן שונים. הבדיקות הן רגישות וספציפיות ביותר בזכות אבחנה בשינויים בדפוסי המתילציה של ה-DNA (שינויים כימיים בחומר התורשתי של התאים). נוקלאיקס משלבת בין פלטפורמה ביוכימית חדשנית לבין אלגוריתמים מתוחכמים למתן מידע אופטימלי.

המוצר הראשון שיצא לשיווק הוא בדיקת הבלאדר אפיצ'ק (Bladder EpiCheck), שמבוססת על דגימת שתן פשוטה ומשמשת לניטור סרטן שלפוחית השתן ואבחון הישנותו. הבדיקה משווקת כיום באירופה ובישראל (באישור משרד הבריאות).

החברה מפתחת כרגע בדיקות אבחון הן לסרטן הריאות והן לסרטן המעי הגס והרקטום על-בסיס לקיחת דגימת דם רגילה – תוך שימוש בטכנולוגיה חדשנית וייחודית ביותר.

החברה זכתה בפרסים ואף בתמיכה של הרשות לחדשנות בישראל, ואף מגובה על-ידי משקיעים מובילים, כגון – קרן אורבימד (OrbiMed), שהיא אחת מגדולות בעולם בתחום הביו-רפואי. מוצריה מגובים במחקרים ובפרסומים של רופאים מובילי דעה בארץ ובעולם, ובכתבי עת מדעיים מובילים, כגון –  כתב העת של האגודה האירופאית לאורולוגיה (ה-EAU) בתחום האונקולוגיה, כתב העת המוביל הבריטי והבינלאומי בתחום (BJUI) וציטו-פתולוגיה של הסרטן (Cancer Cytopathology).

ג'ינפרון Genefron

חברה ישראלית פרטית שהוקמה ב-2011 וממוקמת בהרי ירושלים. היא מתמחה בפיתוח ויצור הדור הבא של הבדיקות המולקולריות, המותאמות אישית ונעשות על דגימות דם בהקשר של מחלות אוטואימוניות וכן מחלות מדבקות וירליות. לתוצאות הבדיקות הללו ישנן השלכות מעשיות חשובות לחיי הנבדקים, למשל: בחירה בין תרופות שונות על בסיס ניבוי תגובה אישית לתרופות אלו.

המוצר הראשון של ג'ינפרון שיצא לשוק והוכיח את עצמו היה בתחום המחלות הוירליות: בדיקה המנבאת את תגובת החולים בהפטיטיס C לטיפול בחלבון האינטרפרון אלפא, המופרש כתוצאה מחדירת גורמים פולשניים – כולל וירוסים. בדיקה זו הגיעה לדיוק של 96% על בסיס שימוש בדגימות מביופסיות של כבד. בהמשך להצלחה זו פתחה החברה בדיקות בתחום המחלות האוטואימוניות הכרוניות, כגון – טרשת נפוצה (MS) וראומטואיד ארטריטיס (RA). המוצר שמוביל כרגע בארץ הוא בדיקה המנבאת תגובה אישית של חולי RA לטיפול בתרופות ממשפחה הנוגדת את פעילות TNF (פקטור הגורם מוות של תאי גידול) אלפא. בדיקה זו קרויה ג'ניום (Genium) והיא פורסמה ב-2018 במאמר בכתב העת המדעי Current Medical Research and Opinion  בעקבות מחקר שנעשה בשיתוף עם צוות חוקרים מהמרכז הרפואי סוראסקי (איכילוב). בנוסף, פתחה ג'ינפרון בדיקה לניבוי של הדבקת עוברים בוירוס ה-CMV בנשים במשך הריונן.

הטכנולוגיה של החברה משלבת בדיקות מולקולריות מתקדמות עם אלגוריתמים בלעדיים לייצור של PDK, קיטים לאבחון אישי. כל הקיטים של ג'ינפרון מאושרים הן על-ידי הראשות האירופאית – בעלי סימון CE, והן על-ידי משרד הבריאות בישראל.